İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Karanfilin Faydaları İbrahim Saraçoğlu

karanfilin-faydalariİbrahim Saraçoğlu her bitkinin bir faydası olduğunu söylüyor bunun yanında karanfilin faydalarının saymakla bitmediğini söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu bir kimyagerdir ve bunun yanında uzun yıllar boyunca bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri konusunda uzun yıllar araştırma yapmış bir kişidir. İbrahim Saraçoğlu doğadaki hiç bir maddenin çöp olmadığını her maddenin bir amaçla varlığını sürdürdüğünü vurgulamaktadır. İbrahim Saraçoğlu insan sağlığı üzerindeki faydalı bitkilerden bir tanesinin de karanfil olduğunu söylemektedir. Karanfil birçok yerde baharat olarak kullanılmaktadır bunun yanında ağız kokusunu geçirmek için kullanılmaktadır hatta 3. yüzyılda Çin imparatorlarının görüşüne gelen kişilerin ağız kokusunun geçmesi için öncelikle karanfil ikram edilirdi ve sonrasında imparator ile görüştürüldü. İbrahim Saraçoğlu karanfilin faydaları nedeniyle her evde bulundurulması gereken bir bitki olduğunu söylemektedir peki ya karanfilin faydaları nelerdir?

Karanfilin Faydaları İbrahim Saraçoğlu

İshale İyi Gelir: İbrahim Saraçoğlu ishal sorunu yaşayan kişiler için bulunmaz bir nimet olduğunu vurguluyor. İbrahim Saraçoğlu kuru karanfilin içerisinde bulunan alpha-kadinol, alpha-kubeben ve maslinik asit etkin maddelerinin aynı anda bulunması sayesinde ishale iyi geldiğini söylemektedir bu maddelerin aynı anda bulunmasının karanfile özgü olduğunu söylemektedir. İshal sorunundan kurtulmak için ishal kürünü bir kaç gün uygulamanız yeterlidir.

Diş Ağrısı: Karanfili ağzınıza aldığında bir uyuşma hissetmişinizdir bu karanfilin anestezik özelliğinin olması sayesinde gerçekleşir buda diş ağrısında ağrıyı ortadan kaldırmada çok etkilidir. Diş ağrısı sorunu yaşayanlar ağrıyan dişlerinin üzerine karanfili ağzında ezdikten sonra koyarak diş ağrısından kurtulabilirler. Bunun yanında soğuk pres karanfil yağını da uygulayarak diş ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Direnç Arttırır: İbrahim Saraçoğlu karanfilin yapısına ve özelliğine sahip başka bir baharatın bulunmadığını söylemektedir. Yorgun hissetiğinizde, başınızda bir yük hissetiğinizde, gerginken, bir bardak kaynar suyun içerisine 9-10 tane karanfil atın. Sonrasında beş dakika kadar bekledikten sonra karanfillerle beraber yudum yudum tüketilir. Bu uygulama ile beraber vücut direnci artar, enerjik hissetmeye başlarsınız, yorgunluk ortadan kalkar, zihniniz açılır. Bunun yanında gerginliği ortadan kaldırır.

Zihin Yorgunluğunu Ortadan Kaldırır: Gün içinde zihnimizin yorulduğu olabiliyor bu gibi durumlarda zihnimizi açmak için kaynar bir bardak suyun içerisine 10-12 tane karanfil attıktan sonra 4 dakika bekleyin ve yavaş yavaş için. Şeker atmaktan kaçının bu uygulama ile zihniniz bir anda açılır ve enerjik bir hal alır. Sıcak su yerine sıcak çayın içerisine karanfil atarak da uygulayabilirsiniz.

Kanser Hastalarının İshal Sorununda Yardımcıdır: Radyoterapi yada kemoterapi nedeniyle ortaya çıkan ishal sorununda ishal bulunmaz bir nimettir. İshal kürünü uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.