İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Isırgan Otunun Faydaları

isirgan-otunun-faydalariİbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun faydalarının saymakla bitmediğini söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun birçok faydaları olduğunu bunun yanında en az bir defa tüketmelerini önermektedir. İbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun tansiyonu düşürücü, yara iyileştirici, sperm arttırıcı, bağışıklığı güçlendirme, fazla kiloları engelleme, bakterilere karşı, müshil, migrene karşı, antiseptik, ağrı kesici, şeker düşürücü, kanseri önleyici, sivilcelere karşı, karaciğeri temizleyici, kan şekerini düşürücü, antioksidan, egzama engelleyici, damar genişletici, virüslere karşı, enfeksiyonları engelleyici, yaşlanmayı geciktirici gibi birçok özelliğe sahip olduğunu vurguluyor. Peki ya ısırgan otu neye iyi gelir yani İbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun faydalarının neler olduğunu söylemektedir?

İbrahim Saraçoğlu Isırgan Otunun Faydaları

Şeker Hastalığı

İbrahim Saraçoğlu yaptığı araştırmalar şeker hastalığına iyi geldiğini bulmuştur fakat şeker hastası olup ısırgan otunu uygulamış bazı kişilerde hiçbir olumlu sonuç olmadığı fark edince bu durumu araştırmaya başlamış ve ısırgan otunun toplandığı zamanın çok önemli olduğunu araştırmaları sonucunda fark etmiştir. İbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun yetiştirilme ortamlarına ve şartlarına bağlı olarak etken maddenin farklılaştığını söylemektedir bu nedenle şeker hastalığı için önerilen ısırgan otunu kullanmak önemlidir. Sonbahar döneminin sonları ile kış aylarının başında büyüyen ısırganlar şeker hastalığında ayrıcalıklıdır. Bu dönemde toplanmış ısırgan otunun yaprak, rhizomunda ve yaprağın saplarında isolectin olarak biline bir grup vardır. Bu grup glycoprotein özelliğindedir bunun yanında kimyasal yapısı her birinin farklıdır ayrıca hepsinin etkisi aynıdır. Bu ortak özellik sayesinde şeker moleküllerini kendilerine bağlayarak kan şekerinin yükselmesini engeller. Buda şeker hastalığında çok önemlidir. Bunun yanında ısırgan otu kan şekerini düşürmede birbirinden farklı iki özelliği vardır. Birincisi kan şekerini düzenleyen hormon olan insulinin salgılanmasını sağlayan iç salgı bezi pankreası uyararak daha fazla hormon salgılatır. İkincisi ise kan şekeri olan glukozu kendine bağlar.

Kuyruk Sokumunda Kıl Dönmesi

İbrahim Saraçoğlu ısırgan otunun kıl dönmesi için bulunmaz bir nimet olduğu söylüyor. Kuyruk sokumunda kıl dönmesi olan birçok insanın uyguladıktan sonra rahatsızlığından kurtarmış olan bu uygulama oldukça etkilidir. Bu uygulama için İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği ısırgan otu lapası kürü uygulanarak kıl dönmesi sorununda kurtulabilirsiniz.

Saçları Parlatır

Bir tutam kadar ısırgan otu 3 su bardağı kaynayan suyun içerisine atıldıktan sonra kısık ateşte 4 dakika haşlanır. Soğuması beklenir ve soğuduktan sonra süzülür. Saçlar temiz değilse temizlenir sonrasında ısırgan otunun suyuyla yıkanır. Sonrasında yarım saat beklendikten sonra ılık suyla temizlenir. Bu uygulama saçları parlatır ayrıca kepek ve yağı önler.

Akciğer Kanserini Önleyicidir

İki su bardağı kadar suyu bir tencereye koyun ve kaynatın. Kaynadıktan sonra 5 gram ebegümeci ve 5 gram ısırgan atın yani birer tutam kadar atın sonrasında 4 dakika kadar haşlandıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra bitkileri süzün. Sonrasında ise sabah ve akşam aç karnına bir çay bardağı kadar tüketin. Bunları içtikten sonra 20 dakika kadar yemek yemeyin sonrasında yiyebilirsiniz. Bu kürü haftada 3-4 kez uygulayın ve bir ay kadar yapın. Bu kürü yılda en az iki kez uygulayın. Bu kür önleyicidir. Kanserli hastalar bu kürü 3 ayda boyunca her gün aralıksız bir su bardağı şeklinde tüketerek uygulamalıdır. 3 ay uyguladıktan sonra 15 gün ara verdikten sonra tekrardan 3 ay iki günde bir uygulanır.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.