İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Kürü

İbrahim Saraçoğlu’na sıkça sorulan ve özellikle ergenlik çağındaki bireylerin sorduğu sivilce nasıl geçer sorusunun cevabını katıldığı programda açıkladı. İbrahim Saraçoğlu bilindiği üzere birçok hastalık için kür önerisinde bulunmaktadır sivilce sorunu çeken kişiler içinde sivilce kürünü öneriyor. Sivilce özellikle ergenlik çağındaki bireylerde görülmektedir ayrıca her yaştan kişide de görülmektedir. İbrahim Saraçoğlu sivilce sorununun ortaya çıkmasında hormonal değişimlerin, kullanılan ilaçların, stresin, beslenmedeki hatalar, kullanılan kozmetik ürünler, cildin yağlanması, temizliğe özen göstermemek, genetik olarak yatkınlığı tam olarak kanıtlanamamış fakat genetik olduğu düşünülmektedir. Sivilce derideki yağlanmanın artmasına bağlı olarak gözeneklerin tıkanması ve sonrasında bir iltihabın ortaya çıkmasına neden olur. Peki ya İbrahim Saraçoğlu birçok kişinin yaşadığı sivilce sorunu için hangi kürü öneriyor?

Sivilce Kürü

Lavanta: İbrahim Saraçoğlu çok hoş kokulu olan bu bitkinin sivilce gibi birçok soruna iyi geldiğini söylemektedir. Sivilce kürü için öncelikle bir bardak kaynar suyun içerisine bir tatlı kaşığı kadar lavanta çiçeği atılır ve on dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Kaynadıktan sonra süzülür ve onbeş gün boyunca akşam yemeklerinden en erken 2 saat kadar önce içilir.

Elma Sirkesi ve Maden Suyu: Dıştan uygulama olarak İbrahim Saraçoğlu elma sirkesi ve maden suyu ile yapılan kürü öneriyor. Doğal elma sirkesi bir kaseye bir kahve fincanı kadar eklenir ve aynı oranda maden suyu eklenir ve karıştırılır. Bir pamuk yardımı ile sivilcenin bulunduğu bölgeye sürülür.

 

Sivilce İçin Hangi Bölüme Gidilir

Sivilce sorunu yaşayan kişiler kür ve benzeri tedavi yöntemlerini denemeden önce mutlaka doktora gitmesi gerekmektedir. Sivilce sorunu yaşayan bir kişi hastanelerin Dermatoloji Bölümüne başvurmaldır.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.