İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Selülit Kürü

selulit-kuruİbrahim Saraçoğlu birçok kadının selülit nedeniyle görsel bakımdan rahatsızlık duyduğunu söylemektedir. Selülit genellikle kalça ve bacak bölgesinde görülmektedir. Selülit sorunu genellikle kadınların rahatsız olduğu sorunlardan bir tanesidir. İbrahim Saraçoğlu selülit sorunundan kurtulamak için öncelikle kahveden uzak durulması gerektiğini söylüyor çünkü kahve vücutta yağ ifrazatını arttırır ve cildin daha yağlı yapar ayrıca kahve yağ tutulmasına neden olan hormonların harekete geçmesine neden oluyor. Selülit genellikle kalça ve bacakta oluyor ve portakal kabuğuna benzer bir görünüm ortaya çıkıyor. Selülit cildin altındaki deri altı yağlarının bölgedeki bağ dokularını sarması nedeniyle ortaya çıkan girintili çıkıntılı soruna denir. İbrahim Saraçoğlu selülit için hangi kürü öneriyor?

Selülit Kürü

İbrahim Saraçoğlu selülit sorunu olan kişilerin öncelikle kahveden uzaklaşması gerektiğini söylemektedir. Sonrasında ise lahana kürünü uygulayarak bu sorundan kurtulabileceklerini söylemektedir. Ayrıca su tüketimini arttırmak çok önemlidir. Günde en az 2.5 litre su içmek gerekiyor.

Lahana Kürü: İbrahim Saraçoğlu selülit için önerdiği lahana kürünü yapmak için öncelikle tarlada doğal yöntemler ile yetiştirilmiş lahanaların kullanılması gerektiğini söylüyor. Bu kürü yapmak için lahananın en dış kısmında bulunan yeşil yapraklardan 3 adet yaprak alınır ve sonrasında kaynamakta olan yarım litre suyun içine atıldıktan sonra ocağın altı kısık vaziyette ve tencerenin ağzı kapalı olarak 15 dakika kadar kaynatılır ve ılıdıktan sonra süzülür. Sabahları aç yada tok olarak bir su bardağı kadar tüketilir akşamları da bir bardak tüketilir. Bu uygulama 3 gün düzenli olarak yapılır sonrasında 3 gün ara verilir ve tekrar 3 gün yapılır bu şekilde uygulama toplamda 21 gün kadar uygulandıktan sonra kür biter. Sonrasında 21 gün ara verilir ve tekrar aynı şekilde 21 gün uygulanır.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.