İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesini Önleyen Kür

lavanta-kuru-sac-dokulmesi-ibrahim-saracogluİbrahim Saraçoğlu özellikle erkekler olmak üzere saç dökülmesi sorunun birçok kişinin yaşadığı ortak sorunlardan bir tanesi olduğunu bu nedenle birçok kişinin saç dökülmesi kürünü merak ettiğini söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi sorunu için lavanta kürünü önermektedir. İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi sorunun ortaya çıkmasında birçok nedenin olduğunu ve bu yüzden saç dökülmesi sorunu yaşayan kişinin saç dökülmesi kürünü uygulamadan önce bir Dermatoloji uzmanına başvurmasının çok önemli olduğunu söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği saç dökülmesini önleyen kürü uygulamadan önce mutlaka saç dökülmesinin altında yatan neden bulunmalı ve bu neden ortadan kaldırılmalıdır. Saç dökülmesi kadınlarda da sıkça görülmektedir bunun nedeni ise genellikle adet kanamalarına bağlı olarak ortaya çıkan demir eksikliği ve buna bağlı ortaya çıkan kansızlıktır bunun haricinde kadınlarda hormonal dengesizlik, tiroit hastalıkları, hamilelik, menopoz, stres, şok diyetler, sedef, saç kıran, dermatit gibi nedenlerle saç dökülmesi ortaya çıkabilir. Erkeklerde ise genetik, vitamin eksikliği, stres, saçkıran, tiroit hastalıkları, travmalar, yanlış dermatolojik ürün kullanımı gibi nedenlerle saç dökülmesi olur. İbrahim Saraçoğlu saç dökülmesi kürü için lavanta kürünü önermektedir. Peki ya bu lavanta kürü nasıl yapılır?

Lavanta Kürü

Lavanta Kürünün Malzemeleri:

  • Bir Yemek Kaşığı Lavanta
  •  Yarım Litre Su

Lavanta Kürü Nasıl Yapılır

Lavanta kürünü yapmak için yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine bir yemek kaşığı kadar lavanta bitkisi atıldıktan sonra 10 dk kadar kısık ateşte kaynatılır ve bu sürenin sonunda ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzülür.

Lavanta Kürü Kullanımı

Saçlar yıkandıktan sonra lavanta suyu ile saçlar durulanır ve hafif masaj yapılarak uygulanır. Uygulama sonucunda saçları tekrar yıkamaya gerek yoktur. Eğer tekrar yıkamak istiyorsanız kürü uyguladıktan sonra en az yarım saat kadar beklenmesi gerekmektedir.

Saç Dökülmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saç dökülmesi için öncelikle bir dermatoloji uzmanına gitmek gerekiyor.
  • Saç dökülmesi için muayene olduktan sonra önerilen ilaçlar kullanılmalıdır.
  • Demir eksikliği ve kansızlık gibi problemler varsa bunlar ortadan kaldırılmalıdır.
  • Fön ve röfle gibi saçlara zarar veren uygulamalardan kaçınmak gerekiyor.
  • Dengeli ve düzenli beslenmek gerekiyor.
  • Şok diyetler gibi ani kilo vermeye neden olan durumlardan uzaklaşılmalıdır.
  • Her gün saçlar yıkanmamalıdır.
  • Boya gibi kimyasal maddelerin saça uygulamalarından kaçınmak gerekiyor.

İlgili yazı:Saç köklerini güçlendiren kür

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.