İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Reflü

Reflü

ibrahim-saracoglu.reflu-kuruReflü belirtileri olan kişiler İbrahim Saraçoğlu reflü kürünü uygulamak için öğrenmek istiyor fakat İbrahim Saraçoğlu bir hastalık için öncelikle bir doktora gidilmesini ve hastalığın teşhisi ile tedavisini olmaları gerektiğini söylemektedir. Reflü çeşitli nedenler ile mide asidinin yemek borusuna kaçması ile beraber o bölgede yanma ve tahribatın ortaya çıkmasıdır. Reflü altında yatan nedenler arasında mide içeriğinin yemek borusuna kaçmasını engelleyen mide kapakçığında yapısal bir bozukluğun ortaya çıkması, fazla yemek yemek, aşırı kilolu olmak, hamilelik, mide fıtığı, stres gibi birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Peki ya reflü rahatsızlığı olan bir kişi ne yapmalıdır yani İbrahim Saraçoğlu reflü için ne öneriyor ?

 

İbrahim Saraçoğlu Reflü

Soğuk Süt: İbrahim Saraçoğlu reflü için en etkili ve basit yolun süt içmek olduğunu söylüyor. İbrahim Saraçoğlu reflü olan kişilerin yanma başladığı andan dolaptan taze sütü alıp iki yudum içmeleri gerektiğini söylüyor. Süt içtikten sonra reflünün birkaç dakika içerisinde geçtiğini göreceksiniz. Reflü nedeni ile her yanma olduğunda iki yudum süt içilmelidir. Her yanmada iki yudum süt içmek çok önemlidir her yanmada sütü düzenli olarak iki yudum olarak içmez iseniz durumunuz başa sarar bu nedenle düzenli olarak her yanma olduğu anda iki yudum süt içiniz.

Havuç Suyu : İbrahim Saraçoğlu reflü yanması geldiğinde bu durumdan kurtulmak için süt içilmesi gerektiğini söylüyor fakat reflüden korunmak istiyorsanız havuç suyu içmeniz gerekiyor. Reflüyü önlemek için yatmadan önce bir çay bardağı kadar taze sıkılmış havuç suyu içmek gerekiyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Akşam geç saatlerde fazla yememek gerekiyor. Ayrıca akşam yemeklerinin ağır olmaması gerekiyor yemeklerde fazla yağ olmamasına dikkat edin.
  • Kızartmalardan ve aşırı yağlı yemeklerden uzak durunuz.
  • Çok yemekten uzak durun. Bunun yerine az yiyin ve öğünleri arttırın.

Reflü Belirtileri

  • Ağza acı suyun gelmesi
  • Göğüste yanma
  • Mide ekşimesi
  • Boğaz ağrısı ve yanma
  • Ses kısıklığı
  • Boğazda bir şey varmış gibi hissetme

Reflü Neden Olur

Reflü genellikle geçici olur ve birçok kişide görülür bunun nedeni ise fazla yeme gibi nedenler ile mide içerisindeki basıncın artması ve bunun sonucunda mide asidin yemek borusuna kaçmasıdır. Mide kapağında yapısal bir bozukluğun olması ise uzun süren reflüye neden olur. Hamilelik, fazla kilolar, çok fazla yemek yemek gibi birçok neden ile reflü ortaya çıkabilir.

İbrahim Saraçoğlunun konuyla ilgili videosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.