İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü

Özellikle kış aylarında ortaya çıkan öksürük için İbrahim Saraçoğlu öksürük kürü olarak hangi kürü önermektedir sorusunun cevabını birçok kişi merak etmektedir. Peki ya öksürük nasıl geçer? İbrahim Saraçoğlu uzun süren kuru öksürük için vereceği kürün düzenli ve önerildiği şekilde uygulanması gerektiğini söylüyor. Öksürük insan vücudunun kendini koruması için verdiği bir tepkidir. Öksürüğün ortaya çıkmasının nedeni ise boğaz ile nefes yollarının temiz ve açık olmasını sağlamak için vücudun bir tepki vermesidir. Öksürük nefes kanalları ile akciğere mikropların, yabancı cisimlerin, balgam vb mukusun, duman ve benzeri şeylerin girmesini engelleyen bir reflekstir. Peki ya öksürükten kurtulmak için ne yapmak gerekiyor? Öksürük nasıl geçer ve öksürüğün tedavisi nasıl yapılır?

Öksürük Kürü

İbrahim Saraçoğlu geçmek bilmeyen kuruk öksürük için önerdiği kürü uygulamadan önce mutlaka bir doktora gitmeyi ve muayene sonucunda önerilen tedavi yöntemine mutlaka uyulmasının gerektiğini söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu kuru öksürük için Hatmi bitkisinin bulunmaz bir nimet olduğunu söylüyor. Uzun süredir geçmeyen kuru öksürük için bir bardak kadar kaynayan sütün içerisine beş gram kadar hatmi çiçeği konulur. Sonrasında bir taşım kadar kaynatınca ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzülür ve sonrasında tüketilir. Günde iki kez tüketilir.

Eğer öksürük balgamlı ise yarım litre kadar kaynayan suyun içerisine 7 adet keçi boynuzu atılır ve 4 dakika kadar kaynatılır. Bu su sabah ve akşam aç karnına tüketilir.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.