İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Mide Bulantısı

ibrahim-saracoglu-mide-bulantisi-kuruMide bulantısı sorununu yaşamayan insan neredeyse yoktur çünkü en çok karşılaşılan sağlık sorunlarından bir tanesi olan mide bulantısı birçok neden ile ortaya çıkabilir. İbrahim Saraçoğlu mide bulantısı sorunu yaşayan kişinin bir rahatsızlığa sahip olma ihtimalinin varlığı nedeniyle mide bulantısı sorunu yaşayan kişinin dikkatli olmasını ve bir doktora başvurmasını öneriyor. Mide bulantısı kişinin bazı durumlara gösterdiği hassasiyetler sonucu çıkabilir bu durum gayet normaldir fakat bazı durumlarda nedenini pek fazla bilmediğimiz, uzun süren ve oldukça rahatsızlık veren durumlarda ciddi sorunlar ile karşılaşılabilir. İbrahim Saraçoğlu mide bulantısı sorunu altında yatan birçok neden olabileceğini ve bu nedenleri ciddi olabileceği için doktora gittikten sonra mide bulantısı kürünü denemelerini önermektedir. Genel olarak mide bulantısı bazı yiyeceklere hassasiyet gösterme, hamilelik, yağlı yeme, gıda zehirlenmesi, araç tutması, psikolojik sorunlar, böbrek yetmezliği, alkol ve uyuşturucu, ülser, migren, ishal, karın bölgesindeki rahatsızlıklar, kullanılan bazı ilaçlar ve benzeri durumlarda ortaya çıkabiliyor. Peki ya mide bulantısı durumunda evde ne gibi uygulamalarla bu soruna bir son verebiliriz yani İbrahim Saraçoğlu mide bulantısı için ne öneriyor?

İbrahim Saraçoğlu Mide Bulantısı

Kök Zencefil : İbrahim Saraçoğlu mide bulantısı durumunda uygulanabilecek en uygun ve etkili yöntemin kök zencefil yöntemi olduğunu vurguluyor. Mide bulantısı sorunundan kurtulmak için kök zencefil baş parmak büyüklüğünde kök zencefil kesilir ardından bu kök zencefil ikiye bölünür ve kabuğu soyulur.  Sonrasında ise yarım bardak kaynayan suda 5-6 dakika kadar kaynatılır. Mide bulantısı sorunu başladığında bu sudan bir kaç yudum tüketin fakat hepsini bitirmeyin. Her mideniz bulandığında tekrar tekrar içiniz.

Kekik : İbrahim Saraçoğlu mide bulantısı sorunu yaşayan kişiler için kekik kürünü önermektedir. Mide bulantısı sorunu yaşayan kişinin dostu kekiktir. Mide bulantısı olduğunda bir tatlı kaşığı kadar kekiği ağzınıza alın ve yanında 1-2 yudum kadar su alın ve çiğnemeden yutun. Kısacası mide bulantısı durumunda bir tatlı kaşığı kadar kekiği bir kaç yudum su ile çiğnemeden tüketin.

Dikkat: Hamilelikte 12.haftayı doldurmadan kekik çayı içmek uygun değildir.

İlgili yazı:Karın ağrısına ne iyi gelir

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.