İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Menisküs Kürü

Menisküs

ibrahim-saracoglu-meniskus-kuruİnsan dizinde bulunan ve kıkırdak olan yapıya menisküs denir menisküsü herkes hastalık olarak bilir fakat menisküs aslında bir kıkırdaktır. Menisküs yırtılması sorunu halk arasında daha çok menisküs olarak anıldığı için bilmeyen kişiler menisküsü bir hastalık zannediyorlar. Bu rahatsızlığa sahip olan kişiler birçok yönteme başvuruyorlar bunun yanında İbrahim Saraçoğlu’nu tanıyan kişiler İbrahim Saraçoğlu’nun insanlara verdiği kürler ile birçok rahatsızlığa şifa dağıttığını bilen insanlar İbrahim Saraçoğlu menisküs kürü nasıl yapılır sorusunun cevabını internetten aramaya başlıyorlar. Peki ya İbrahim Saraçoğlu menisküs için bir kür öneriyor mu öneriyorsa bu kür nasıl uygulanıyor ?

İbrahim Saraçoğlu Menisküs Kürü

İbrahim Saraçoğlu bir televizyon programında menisküs için ne yapabiliriz sorusuna cevap olarak menisküs rahatsızlığı için yapabileceği ve önereceği bir şey bulunmadığını bunun yanında buna ilmim yetmiyor cevabını vermiştir. Yani İbrahim Saraçoğlu menisküs için bir kür önermemektedir. İnternette İbrahim Saraçoğlu menisküs kürü olarak yayınlanmış bilgilere itibar etmeyiniz.

Menisküs Yırtılması Neden Olur

Menisküs yırtılmasının en önemli nedeni ani olarak yapılan dönme hareketleridir bunun yanında dize alınan darbeler ile de ortaya çıkabilmektedir. Menisküs yırtılması bir sporcu hastalığıdır bunun nedeni genellikle spor yaparken olmasıdır. Bunun yanı sıra menisküs yırtığı spor ile alakası olmayan kişilerde de görülebilmektedir. Menisküs yırtığı dizin üstüne düşmek, dize alınan darbeler, trafik kazası, ayakta takılma, sporda dizin dönme hareketinin olması, ayak düz dururken kişi bedeninin diz etrafında dönmesi gibi nedenler ile ortaya çıkmaktadır.

Menisküs Yırtığı Belirtileri

Yürürken zorluk çekme, dizde normal bir ağrı gibi genel belirtileri verir ayrıca bunların yanında ağrı ile şişme, kilitlenme, dizlerde bir sıvı hareketi olduğunu hissetme, takılma sorunları, dizlerde sıvı birikmesi ve spor yaparken ağrının artması gibi durumlar söz konusudur.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.