İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Kıl Kurdu Tedavisi

ibrahim-saracoglu-kil-kurduKıl kurdu bir tür parazittir ve insanların sindirim sistemine yerleşerek orada yaşar. Kıl kurdu bütün dünya çevresine görülen ve genellikle çocuklarda görülmektedir. İbrahim Saraçoğlu kıl kurdu olan çocukların akşam yattığında salyası akabileceğini ve bu nedenle büyük bir ihtimalle kıl kurdu olabileceğini söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu kıl kurdu olan çocuklarda ayrıca popoyu kaşıma durumun olabileceğini söylemektedir. Kıl kurdu bütün dünyada görülen bir durumdu ve bağırsak parazitinin bir türüdür. Kıl kurdu çocuklarda genelde çok fazla belirti göstermez fakat bazen ishal, kabızlık durumları çıkabilir ayrıca kıl kurdu bir yaşam döngüsüne sahiptir ve bu nedenle anal yolla atıldığı için kıl kurdu anal bölgede kaşıntıya neden olabilir. Kıl kurdunun teşhis edilmesinde anal bölgedeki kaşıntı durumu belirleyici bir özelliktir. Peki ya kıl kurdu durumunda ne yapabiliriz yani İbrahim Saraçoğlu kıl kurdu için ne öneriyor ?

İbrahim Saraçoğlu Kıl Kurdu Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu kıl kurdunun genellikle çocuklarda görüldüğünü fakat yetişkinlerde de görülebileceğini ve bunun yanında kıl kurdunun tedavisinin kolay olduğunu söylüyor.

Kekik : İbrahim saraçoğlu kıl kurdu için kekik uygulamasını en etkili ve en kolay yol olduğunu vurgulamaktadır. Kıl kurdu tedavisi için çocuğa bir çay kaşığı dolusu kekik ağızdan verilir ve bu kekik çiğnenmeden yutulur. Eğer yaban kekiği bulabilirseniz daha etkili olur. Bu günde bir kere verilirse kıl kurdu ortadan kalkar ayrıca çocuktaki gece salya durumu ortadan kalkar. Bunun yanında bazen salya görülebilir fakat bunun nedenini kıl kurduna bağlamak doğru olmaz çünkü ağızdan salya gelmesi durumu çok yemek yeme gibi geçici nedenler ile de ortaya çıkabilmektedir. Yetişkinlerde kıl kurdu sorunu için bir tatlı kaşığı kadar kekik çiğnenmeden yutulur.

İbrahim SARAÇOĞLU’nun ilgili videosu için TIKLAYINIZ

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.