İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Kemik Erimesi Kürü

kemik-erimesi-kuruİbrahim Saraçoğlu kemik erimesi sorunu yaşayan kişilere hangi kürü önermektedir bu soruyu birçok kişi merak ediyor fakat İbrahim Saraçoğlu kemik erimesinden şüphelenen kişilerin öncelikle bir doktora gitmesini öneriyor çünkü kesin teşhis ve tedaviyi yapacak kişi doktordur. Kemik erimesi oluşması altında yatan en önemli nedenlerden bir tanesi genetik olmasıdır yani kalıtsal özelliğinin bulunmasıdır buna bağlı olarak kemik erimesi sorunu yaşayan bir yakınınız varsa kemik erimesinin sizde görülme olasılığı artmaktadır. Bunda en çok önemli rol oynayan annelerden gelen genlerdir yani annenizde kemik erimesi varsa sizde risk faktörü altındasınız. Bunların haricinde kullanılan bazı ilaçlar kemik erimesinin yani osteoporoz rahatsızlığının ortaya çıkmasına neden olmaktadır buna kortizon benzeri ilaçları örnek verebiliriz. Ayrıca yatakta 3 ay yatmak , 45 yaşından önce yumurtalıkların alınmasıyla beraber adet görmeme ve adet düzensizliği kemik erimesinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Peki ya İbrahim Saraçoğlu kemik erimesi içi ne önermektedir?

Kemik Erimesi Kürü

Brokoli Kürü: İbrahim Saraçoğlu kemik erimesi sorunu yaşayan kişilerin hormon dengeleyici aynı zamanda kalsiyum açısından zengin olan bir bitki kullanmasını gerektiğini bunun için brokolinin bulunmaz bir nimet olduğunu söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu brokolinin bir kalsiyum bombası olduğunu söylemektedir. Bu kürü yapmak için 250 gram kadar brokoli kaynamakta olan 2 su bardağı suyun içerisine atılır ve 5 dakika kadar kısık ateşte kaynatılır. Sonrasında ılıdıktan sonra süzülür ve üçe bölünür. Sonrasında sabah, öğlen ve akşam aç karnına içilir. Bu kür 7 gün uygulandıktan sonra 3 gün ara verilir ve tekrar 7 gün kullanılır ve 3 gün ara verilir ve sonra olarak 7 gün daha kullanıldıktan sonra uygulama bırakılır. Bu kürü 6 ayda bir uygulayın şikayete göre 4 ayda bir uygulayabilirsiniz.

Kemik Erimesi Risk Faktörleri

Kemik erimesinde en önemli risk faktörü genetiktir yani ailenizde kemik erimesi sorunu yaşayan bir kişi varsa siz risk altındasınızdır. Kemik erimesinde özellikle annenin genleri önemlidir bu nedenle annesinde kemik erimesi olan kişilerde kemik erimesi olma olasılığı fazladır. Dengesiz ve kötü beslenerek vücuda yeterli miktarda kalsiyum girmemesi risk faktörüdür. Birçok hastalığın altında olan neden hareketsiz yaşam tarzına sahip olmak kemik erimesi rahatsızlığının risk faktörlerinden bir tanesidir. 45 yaş öncesi çeşitli nedenler ile yumurtalıkların alınmasına bağlı olarak ortaya çıkan adet görmeme veya düzensiz adet görmeme durumuda kemik erimesinin ortaya çıkmasında etken olabilmektedir. Kortizon gibi bazı ilaçların uzun süre kullanılması durumlarında kemik erimesi durumu ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanında sigara ve alkol kullanımı da risk faktörüdür. Ayrıca kemik erimesi sorunu kadınlarda erkeklere oranla %80 oranında daha fazla görülmektedir.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.