İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Kabızlık Kürü

Kabızlığa ne iyi gelir sorusunun cevabı için İbrahim Saraçoğlu kabızlık kürü olarak hangi kürü öneriyor?yediden yetmişe herkes bu sorunun cevabını merak ediyor.. Kabızlık bağırsakların hareketsizliği, az sıvı tüketmek, düzensiz tuvalet alışkanlığı, uzun süre tuvalete gitmemek ve tuvaleti ertelemek, hareketsizlik, depresyon, kullanılan ilaçların etkisi ve bazı hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Kabızlık kişinin dışkılamasının haftada 2-3 defa veya daha az olması durumuna denir. Kabızlıkta dışkının tam olarak boşalamaması, şişkinlik, dışkılama sırasında zorlanma, gaz sorunları, dışkı sırasında ağrı durumları ortaya çıkar. İbrahim Saraçoğlu kabızlık kürünü önermeden önce kişinin uzun süren ve sürekli olarak var olan kabızlık sorunlarında kişinin öncelikle bir doktora gitmesi gerektiğini ve doktorun muayenesi sonrasında önerdiği ilaç ve tedavi yöntemine uyması gerektiğini söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu kabızlık sorununun ortaya çıkmasında birçok etmenin rol oynadığını söylemektedir. Peki ya İbrahim Saraçoğlu kabızlık için hangi kürü öneriyor?

Kabızlık Kürü – Kabızlık Nasıl Geçer – Kabızlığa Ne İyi Gelir

Portakal Yaprağı: Şiddetli kabızlık sorunu yaşayan kişilerin bu kürü uygulaması gerektiğini söyleyen İbrahim Saraçoğlu şiddetli kabızlığın 10 günde veya 15 günde bir tuvalete çıkan kişilerin uygulaması gerektiğini söylüyor. İbrahim Saraçoğlu şiddetli kabızlığı olan kişilerin bir bardak kaynayan suya 7-8 adet taze portakal yaprağı atılır ve 10 dakika kadar kaynatılır. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakılır. Kahvaltıdan en erken 1 saat sonra olmak üzere günde bir kez tüketin ve 4 gün boyunca devam edin.

Zeytinyağlı Pırasa Tüketin: Yemeklerden önce bir tabak kadar tüketin.

Keçi Boynuzu Tüketin: İbrahim Saraçoğlu kabızlıkta keçi boynuzunun bulunmaz bir nimet olduğunu söylemektedir. Keçi boynuzu tüketmek kabız iken kabızı ortadan kaldırır ishal iken kabızlıktan korur.

Yoğurt Suyu: Doğal yoğurdun suyundan bir bardak kadar için.

Bol Su Tüketin: Kabızlığın ortaya çıkmasındaki en en önemli nedenlerden bir tanesi su tüketmemektir bu yüzden bol su tüketin.

Not: Kesinlikle sinameke bitkisinden uzak durmalısınız çünkü ilk seferde kabızlıktan kurtarıyor hissi verebilir fakat ilerleyen günlerde sizi daha büyük kabız yapar ve bağırsaklardaki mukusu dışarıya atarak dışkının dışarıya atılmasını engeller.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.