İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu İltihaplı Eklem Romatizması

İltihaplı Eklem Romatizması

ibrahim-saracoglu-iltihapli-eklem-romatizmasıTıptaki adı ile Romatoid Artrit en sık görülen artrit rahatsızlıklarından bir tanesidir durum böyleyken iltihaplı eklem romatizması nasıl geçer bu rahatsızlık için hangi kür önerilmektedir gibi sorular geliyor. İbrahim Saraçoğlu iltihaplı eklem romatizması için kiraz sapı ve ıssırgan ile yapılan kürü önerilmektedir. İltihaplı eklem romatizması eklemlerde bozulmaya neden olur. Ayrıca eklemlerde kalınlaşma, ısının artması, şişme gibi birçok sorun ortaya çıkmaktadır bu sorunların en sıkıntılı olanı ise ağrıdır. İltihaplı eklem romatizmasının yani Romatoid Artritin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ayrıca iltihaplı eklem romatizması kronik bir rahatsızlıktır ve uzun yıllar sürer. Romatoid Artrit kemik, kıkırdan ve ekleme ciddi zararlar verir. İltihaplı eklem romatizması belirtileri arasında sabahları veya geceleri artan eklem ağrıları, eklemlerde şişme, parmaklarda görünüm bozukluğu, tutukluk hissi, hassasiyet, sıcaklık gibi birçok belirti göstermektedir Peki ya bu rahatsızlık için evde ne yapabiliriz yani İbrahim Saraçoğlu bu kür için bize ne öneriyor ?

İltihaplı Eklem Romatizması Kürü

Kiraz Sapı ve Isırgan Otu: İlk bir hafta 25-30 adet kurutulmuş kiraz sapı bir buçuk bardak suda 3-4 dakika kaynatılır ve  3-4 dakika kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı kadar ısırgan eklenir ve 3-4 dakika daha kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzülür. İlk bir hafta sabah akşam suyu yemeklerden önce içilir. Yatmadan önce de karabaş otu çayı içilir. Bu uygulama 8 gün sonra günde bir defaya düşürülür  ayrıca bu kür bir ay uygulanır.

Alternatif Kür

Kiraz sapı bulamıyorsanız bunun yerine mısır püskülü kürünü uygulayabilirsiniz.

Mısır Püskülü ve Isırgan Otu:  Kiraz sapı ile yapılan iltihaplı eklem romatizması kürünün yerine mısır püskülü ile yapılan kürü uygulayabilirsiniz. Bu kür aynı kiraz sapı kürü gibi uygulanır 5-6 gram mısır püskülü bir buçuk bardak suda 3-4 dakika kaynatılır 3-4 dakikanın sonunda ısırgan otu eklenir ve 3-4 dakika kadar kaynadıktan sonra ılımaya bırakılır ve ılıdıktan sonra süzülür. Bu su sabah ve akşam yemeklerden önce suyu içilir. Akşam yatmadan önce ise karabaş otu çayı içilir. Bu uygulama 8 gün sonra günde bir defaya düşürülür  ayrıca bu kür bir ay uygulanır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alınan bitkilerin raf ömrünü doldurmamış olmalıdır. Ayrıca ısırgan otunu alırken yeşil olmasına dikkat edin sararmış olanlar istenen etkiyi vermemektedir.

İbrahim Saraçoğlu Diz Ağrısı için verdiği kürü ilginizi çekebilir.

İbrahim Saraçoğlu’nun konu ile ilgili videosu için TIKLAYINIZ

 

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.