İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Diş Eti Çekilmesi

ibrahim-saracoglu-dis-eti-cekilmesiİbrahim Saraçoğlu ağız ve diş rahatsızlıklarından sık görülen diş eti çekilmesinin oldukça ciddi bir rahatsızlık olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamaktadır çünkü diş eti çekilmesinin diş kaybı gibi ciddi sorunlara neden olabileceğini söylemektedir. İbrahim Saraçoğlu diş eti çekilmesinin dişlerimizde sürekli olarak sarı bir görüntüye neden olan plaklar nedeniyle ortaya çıktığını söylemektedir. Ayrıca diş eti çekilmesi yanlış diş fırçalama, diş fırçalamanın günde 3 den fazla olması, sert diş fırçalama, yüksek frenulumlar, yaşın ilerlemesi, ağız hijyenine dikkat etmemek, sürekli olarak kürdan kullanma, şeker hastalığının olması gibi nedenler ile ortaya çıkmaktadır. İbrahim Saraçoğlu diş eti çekilmesi durumunda şişme, çekilme, kanama, koyu kırmızı renkteki diş eti, sürekli ağız kokusunun kötü olması, aşırı plak, bir şeyler tüketirken hassasiyet olma gibi sorunlar çıktığını söylemektedir peki ya İbrahim Saraçoğlu diş ağrısı içi ne öneriyor?

Diş Eti Çekilmesi Kürü

Kekik Kürü: İbrahim Saraçoğlu diş eti çekilmesinde kekiğin bir mucize olduğunu ayrıca dağ kekiğinin daha etkili olduğunu söylemektedir. Bu kürü yapmak için kaynamakta olan bir bardak suyun içerisine tepeleme bir tatlı kaşığı kadar kekik atılır ve 5 dakika kaynatılır sonrasında ise ılımaya bırakılır ve ılıdıktan sonra süzülür. Bu suyla dişler fırçalanır. Bu sayede plak ve benzeri şeyleri ortadan kaldırarak diş eti çekilmesine iyi gelir.  Bu uygulamayı bir ay boyunca her gün uygulamak gerekiyor. Dikkat edilmesi gerekenler ise her gün taze olarak hazılanmalıdır ve kekiğin raf ömrünü doldurmamış olması gerekmektedir.

Dikkat

İbrahim Saraçoğlu kürleri önermeden önce her zaman bir şeyin altını çizmektedir. Rahatsızlığı olan kişinin öncelikle bir doktora gitmesini ve doktorun muayenesi ardından önerdiği tedaviyi uygulaması gerektiğini söylemektedir. Diş eti çekilmesinde kişi diş fırçalamayı dikkatli bir şekilde yapmalıdır. Çok bastırmadan dişler fırçalanmalıdır, diş fırçalama  günde 3 den fazla olmamalıdır. Ağız hijyenine dikkat etmek gerekiyor bunun için adaçayı gargarasını yapabilirsiniz. Diş fırçasının diş etlerine zarar verecek sertlikte olmamasına dikkat etmek gerekmektedir.

Kür ile ilgili videoya ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

 

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.