İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu Çil Kürü

Çil

ibrahim-saracoglu-cil-kuruBirçok insan yüzündeki çillerden rahatsızlık duyuyor bunun nedeni ise çillerin görsel bakımdan kötü durmasıdır. Bu durumdan kurulmak isteyen kişiler çeşitli yöntemlere başvurmaktalar fakat bilinçsiz olarak uygulanan bazı yöntemler işin içinden çıkılmaz hale getirmektedir bu nedenle çil sorunu yaşayanlar İbrahim Saraçoğlu çil kürünü uygulayabilir. Çil kişinin cildinde güneşin etkisiyle ortaya çıkan küçük küçük lekelerdir bu lekelerin güneş lekesine göre farkı beyaz tenli veya sarışın tenli kişilerde melanin pigmentinin güneşten korunmak amacıyla birikmesi durumudur. Yani çiller kişinin cildini ultraviyole ışınlardan korumak amacıyla cildin verdiği bir tepkidir. Çiller kışın pek fazla belli olmaz fakat yaz aylarında daha belirgin ortaya çıkar bunun nedeni ise kışın güneş ışınlarının çok kuvvetli olmaması yüzündendir. Peki ya yüzünde çillerin bulunmasından rahatsız olan bir kişi ne yapmalıdır yani İbrahim Saraçoğlu çil kürü nasıl yapılır ve uygulanır ?

İbrahim Saraçoğlu Çil Kürü

Avokado ve Keten Tohumu Yağı : İbrahim Saraçoğlu çil kürü olarak avokado ve keten tohumu yağı ile yapılan kürü önermektedir. İbrahim Saraçoğlu çil sorunu olan kişilerin yarım bir avokado içerisinden bir tatlı kaşığı kadar almalarını ve bunu bir kaba koyduktan sonra içerisine iki çay kaşığı kadar keten tohumu yağı ilave edilir. Sonra bunlar bir kabın içerisinde güzelce ezilir ve karıştırılır. Yüze sürülecek kıvama geldiğinde bu karışım yüze güzelce sürülür.

Çil Neden Olur

Çil insan vücudunun kendini korumak için kullandığı bir tür savunma sistemidir. Güneşten gelen ultraviyole ışınlarına maruz kalan cilt kendini korumak için bölgede melanin pigmentlerinin birikmesine neden olur bu birikintiler çilleri oluşturur. Çil en çok beyaz ve sarışın tenli kişilerde görülmektedir. Çiller yaz aylarında daha belirgin görülürken kış aylarında daha belirsizdir bunun nedeni ise kış döneminde güneş çok güçlü ışınlar gönderemediği için vücut kendini koruma ihtiyacı duymaz fakat yaz aylarında gelen ışınların kuvvetli olmasıyla beraber vücut bunun farkına vararak kendini korumaya başlar ve çilleri daha belirgin olmasına neden olur.

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.