İbrahim Saraçoğlu Kürleri

Adaçayının Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Adaçayı 

ibrahim-saracoglu-adacayiİbrahim Saraçoğlu bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri üzerinde uzun yıllar çalışmış ve araştırma yapmış başarılı bir bilim adamıdır. Bu nedenle hangi bitkinin neye iyi geldiği hakkında oldukça geniş bir bilgi birikimi var peki ya adaçayının faydaları İbrahim Saraçoğlu’na göre nelerdir? Adaçayı yüzyıllar boyunca insan sağlığı için kullanılan bitkilerden bir tanesidir ayrıca adaçayı şifalı bitkiler denince ilk akla gelenlerinden bir tanesidir. İbrahim Saraçoğlu adaçanın faydalarını anlatırken geçmişinden de bahsediyor adaçayı geçmişte zirai ilaç ile kullanılmıştır bunun nedeni ise adaçayının parazitleri kovucu özelliği vardır. Peki ya adaçayının faydaları İbrahim Saraçoğlu’na göre nelerdir?

Adaçayının Faydaları İbrahim Saraçoğlu

Bademcik İltihaplanması,Faranjit: Yaygın rahatsızlıklardan bir tanesi olan bademcik iltihaplanması durumunda adaçayı oldukça faydalıdır. Bademcik iltihaplanması durumunda kişi oldukça halsiz ve ateşli oluyor buna bağlı olarak gündelik yaşamı oldukça etkiliyor. Bademcik iltihabı olan kişiler adaçayını demledikten sonra ılımaya bırakmalıdır ve ardından bu su ile boğazını gargara yapmalıdır. Bu uygulama günde iki üç kez yapılır ve düzenli olarak uygulanır.

Ağız Kokusu:Bademcik iltihabına sahip insanlarda sabahları ağız kokusu olur ve koku oldukça ağırdır ayrıca bu koku dişlerini fırçalayınca biraz geçer ve bir şeyler yedikten sonra kaybolur bunun nedeni ise bir şeyler yedikten sonra biriken iltihapların taşınması sayesindedir. Bu gibi ağız kokusu durumlarında adaçayı ile gargara yapmak oldukça etkilidir.Bunun için bir bardak kaynayan suya bir tatlı kaşığı kadar adaçayı eklendikten sonra 10 dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatılır ve sonrasında süzülür. Bu sıvı ile gece yatmadan ağzınızı ve boğazınızı gargara yapınız. Hazırladığınız su iki gün kadar lavabonuzdaki rafta durabilir iki gün kullandıktan sonra taze olarak yeniden yapınız.

Diş Beyazlatma: Adaçayın faydalarından bir diğeri ise diş beyazlatmasıdır. Bunun için adaçayı demlenir ılıdıktan sonra ise bu su ile dişler güzelce fırçalanır.

Grip ve Soğuk Algınlığı : İki tutam bir bardak suda 9 dakika kaynatılır ve ardından süzülür. Bu adaçayı suyu ile yatmadan önce boğaz gargara yapılır. Bu uygulama her akşam yapılır ve her gün taze olarak yapılmalıdır.

Doğal Antibiyotik : Adaçayı diğer bitkilere göre etkin maddelerini daha kolay suya bırakabilir bu nedenle antibiyotik özelliğini kullanmak kolaylaşır.

Öksürük Engelleyici: Birçok bitkideki antibiyotik maddelerin suda çözünmesi kolay değildir fakat adaçayındaki antibiyotik etkin maddeleri suda daha kolay çözünür bu nedenle öksürük için adaçayı oldukça etkilidir.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Faranjit,bademcik ve boğaz enfeksiyonları için bir su bardağı kaynayan suda bir poşet adaçayı ve bir tatlı kaşığı taze adaçayı ağzı kapalı olarak demlenir. Demlendikten sonra hemen süzülür ve bir kaba konulur. Bu sıvı ile günde 3 kez boğaz gargara yapılır ve her gün bir çay bardağı kadar içilir.Bir ay boyunca uygulanır. Ağız kokusu için ise bir tatlı kaşığı kadar adaçayı bir bardak kaynayan suyun içerisine atılır ve ardından 10 dakika kısık ateşte ağzı kapalı kaynatılır ve kaynadıktan sonra hemen süzülür ve bir kapta saklanır akşam yatmadan önce ağız gargara yapılır. Adaçayını her gün taze olarak yapınız.

İbrahim Saraçoğlunun konu ile ilgili videosuna ulaşmak için TIKLAYINIZ

İbrahim Saraçoğlu

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.